Волинський народний хор

Державний академічний Волинський народний хор був створений у місті Луцьку при Волинській обласній філармонії в 1978 році. Одним з організаторів та першим художнім керівником колективу був композитор, народний артист України А. М. Пашкевич. З 1989 по 1993 роки колектив працював під керівництвом відомого балетмейстера, заслуженого артиста України А. Й. Іванова. З 1989 року і по сьогоднішній день головним диригентом, а з 1993 року і художнім керівником Волинського народного хору є заслужений діяч мистецтв України Олександр Олександрович Стадник. Балетмейстер колективу — заслужений артист України Валерій Смирнов, хормейстер — Володимир Єфіменко, керівник оркестру — заслужений артист України Ростислав П’ятачук. В складі Волинського народного хору 36 артистів хору, 25 артистів балетної групи та 15 оркестрантів з середньою спеціальною та вищою освітою, серед яких 5 заслужених артистів України. У 2002 році за видатні досягнення у розвитку українського музичного мистецтва Волинському народному хору було надано статус академічного.

За роки свого існування Волинським народним хором було проведено більше 3000 концертів як в Україні, так і за її межами. З 1978 по 1991 рік гастролі колективу відбулися в Росії, Казахстані, Узбекистані, Грузії, Естонії, Латвії, Литві, Азербайджані. З 1991 року постійними стали концерти Волинського народного хору за кордоном. Так, зокрема, гастролі відбувалися в Нідерландах (1992 р.), Греції (1993 р.), Німеччині (1994 р.), Естонії (1996 р.), Австрії (1997 р.), Італії (1998 р.), Білорусі (2001 р.), Литві (2003 р.), майже у всіх найбільших містах Польщі (1995-2009 рр.) З великим успіхом пройшли концерти Волинського народного хору в найкращих концертних залах Канади та США в 1999 та 2006 роках. Артистам аплодували жителі Торонто, Оттави, Монреаля, Баффало, Кінгстона, Детройта, Чикаго та інших міст Північної Америки. Волинський народний хор є також частим гостем столиці України як під час участі в мистецьких акціях, так і з сольними концертами в Національному Палаці культури “Україна”, останній з яких відбувся у травні 2009 року.

Активна концертна та гастрольна діяльність Волинського народного хору, постійний глядацький успіх та широкий громадський резонанс після кожної презентації нових концертних програм зумовлені, насамперед, самобутнім та цікавим репертуаром, оригінальністю і своєрідністю звучання та чіткою і самобутньою режисерською побудовою самого виступу колективу, де українська народна пісня, танець, музика сплітаються в неповторний вінок вокально-хореографічних композицій, жанрових сцен, етнографічних картин а, іноді, і цілих народних вистав. Варто зазначити, що керівництво та артисти колективу сміливо йдуть на експерименти, в яких традиції жанру українського народного мистецтва намагаються органічно поєднати з сучасністю та світосприйняттям молодого покоління в чому на сьогоднішній день мають багато послідовників серед професійних та аматорських колективів України.

Державний академічний Волинський народний хор — це молодість і краса українського народного мистецтва та високопрофесійна майстерність виконання. Це заповнені концертні зали, та щирі оплески, це успіх як в Україні, так і в багатьох країнах світу.

Гиля-гиля, сірі гуси (у. н. п.)

Пісня про Волинь (А. Пашкевич – Д. Луценко)

Світязь (А. Пашкевич – Й. Струцюк)

Спади мені дощем на груди (О. Стадник – В. Симоненко)

3 Responses to Волинський народний хор

  1. Анатолій Яремчук коментує:

    Шановні друзі, дорогі земляки! У місті Спаськ-Дальній Росії давно працює, лауреат Далекосхідних фестивалів, Український народний хор “Чиста криниця”. Ваш чудовий, найкращий український хор – зразок виконавчої майстерності для нас. Просимо Вас, якщо можливо, вислати нам мінус пісні “Ой на горі цигани стояли” у запису вашого оркестру. Надіємось на допомогу.
    З повагою голова Спаського Центру української культури, заслужений працівник культури України.

  2. Волинський народний хор – це зразок української пісенної культури.Художній керівник хору – високопрофесійний фахівець, який усім серцем відчуває глибину української народної пісні. Шановний пане Олександре, Ваші обробки це шедеври хорового мистецтва. Дай Боже Вам і Вашому колективу здоров’я з роси води, творчої наснаги, довголіття. Ми Вас любимо і гордимося ВАМИ !!!

  3. Василь коментує:

    Волинський народний хор – це зразок української пісенної культури.
    Все, то воно так, але… Художній керівник хору Олександр Олександрович Стадник – високопрофесійний фахівець, який усім серцем відчуває глибину української народної пісні. але не відчуває глибину душі артистів хору, яких за десятки років принижував, гнобив, ображав морально, не давав змоги виконувати соло на сцені… А останній його вчинок шокував всіх, коли він відсторонив від концертів та репетицій артистку хору і сказав: “доки я в цьому хорі – ти працювати на сцені не будеш”!!! Волинська обласна філармонія вже давно “прихватизована” на чолі з директором філармонії – Єфіменком Сергієм Івановичем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *