Ярцев Володимир

Фотоальбом

Список творів

Альбом козацьких пісень

Володимир Ярцев народився в шахтарському місті Кізелі в Пермській області 3 грудня 1940 року.
Шести років пішов у музичну школу, в сім років – у загальноосвітню.
Сім’я була дуже музична, добро і повага були в пошані. Батько Володимира, Іван Сергійович грав на гармошці; мама, Валентина Іванівна, добре співала; бабуся, Олександра Гаврилівна, співала у церковному хорі, у неї було прекрасне контральто; тітка Володимира, Іраїда Іванівна Цикіна, була засновником місцевої музичної школи і чудово співала, маючи поставлений від природи голос. Чоловік тітки добре грав на скрипці, а рідний брат Юрій мав гарний баритон і чудово грав на піаніно. Ось у такій музичній сім’ї було гріх не розвинутися великій любові до музики, до співу, до виступів на концертах.
У невеликій газетній вирізці зафіксовано виступ маленького п’ятирічного Вови, який виконав пісеньку про зайчика на концерті у тресті “Кізелшахтострой”, де працювали його тато і мама.
З 1-го по 4-й клас була школа № 2, потім восьмирічна школа № 8 і закінчував 9-й і 10-й класи в школі № 1. У 1958 році в 10-му класі був чемпіоном міста Кізела в бігу на сто метрів.
Перша пісня була написана в п’ятому класі на власні слова. Пісня була написана про тих молодих хлопців, які поїхали піднімати цілину. Звичайно ж, пісня була відразу надіслана в “Комсомольську правду” та, на щастя, отримала дуже добрий відгук з побажанням обов’язково писати музику, пісні.
У сьомому класі музичної школи Володимир вже грав за другий курс музичного училища і вчителька Ганна Володимирівна Виноградова, що закінчила з відзнакою Ленінградську консерваторію, говорила тільки одне – поступай вчитися в музичне училище і далі тільки по музиці. Але Володимир розсудив інакше – вступив до Уральського політехнічного інституту, щоб стати містобудівником.
І відразу на першому курсі створив ансамбль “СІГМА” – студентський інженерно – грамотний музичний ансамбль, гітаристом в якому був добре відомий бард Олександр Дольський. З третього курсу ансамбль вже став інститутським і це було дуже почесно, тому що УПІ був у Союзі на другому місці за кількістю студентів після МДУ.
Півроку з ними грав Володимир Пресняков – старший, а Олена Кобзєва десятикласницею співала з ансамблем.
І ось вже в ансамблі звучать пісні Ярцева – про любов, про студентське життя. Але найголовніша пісня, звичайно ж, “Сумерки синие”, бо під час виконання цієї пісні він познайомився зі своєю майбутньою дружиною Галиною.
Багато було написано і проспівано пісень, виступи з ансамблем у Челябінську, в Баку, в Польщі, Югославії, по радіо і телебаченню Свердловська.
Але ось закінчено інститут, написана прощальна пісня і весь ансамбль запрошують на роботу до філармонії, так як його рейтинг був досить високий. І це в Свердловську, місті високої музичної культури. Але всі учасники ансамблю вирішили піти працювати в проектні інститути і також виступати ансамблем, як і раніше.
І ось вже конкурс “Музичний квітень Уралу”, де пісня Ярцева “Приходи на белый звездопад” займає почесне третє місце, друге місце зайняв популярний композитор Євген Родигін, автор відомої пісні “Уральськая рябинушка”; нинішній секретар Союзу композиторів Росії В. Казенін посів п’яте місце.
Потім були участь в “Блакитних вогниках”, “Заспіваймо, друзі”, “Шире круг”, в популярній ранковій передачі “Доброго ранку” і … проектування житлового селища Білоярської атомної станції, житлового містечка Троїцької ГРЕС і багато іншого. Першим на великій естраді пісню В. Ярцева “Ай-яй-яй”, написану в ритмі твісту, виконав у 1965 році популярний в той час Вадим Муллерман.
А потім була Крайня Північ, де Володимир проектує міста Кандалакшу, Ковдор, Кіровськ, Апатити, і пісні, і концерти, зустрічі з моряками-підводниками на секретних базах, пісні про моряків, про жителів Півночі, про суворий, але гостинний край.
Бере участь в журі телевізійного конкурсу “Шукаємо таланти на Кольській землі”, будучи автором пісні-заставки цього конкурсу. Архітектор В. Ярцев – автор проекту детального планування м. Апатити, композитор В. Ярцев – автор пісні “Апатиты, знаменитый заполярный городок”, яка відкриває ранок міста, запроектованого ним. Шість пісень записано митцем на Мурманськім радіо в супроводі ансамблю Віллі Токарєва.
А після був переїзд в Україну. В Києві жила його люба тітка, але вона дуже хворіла і їй потрібна була допомога. У Києві було складніше влаштуватися, а в Дніпропетровську все відразу склалося з роботою і житлом, і ось починається дніпропетровський період життя Володимира Ярцева: робота в “Дніпрогромадянпроект”, проектування ПДП м. Дніпропетровська, мікрорайону “Комунар”, квартали по вул. Образцова, вул. Калиновій, генплан цирку, генплан міськвиконкому, планування і забудова центру Верхньодніпровська та багато іншого.
І з перших днів – контакти з Дніпропетровським телебаченням, радіо, пісні звучать і по Українському радіо і телебаченню. Перша ж пісня, написана українською мовою, – “Кохай мене” на вірші В. Кудрявцева, стає дуже популярною по всій Україні. Її співають “Кобза”, “Смерічка”, “Світязь”, Ліна Прохорова, Тамара Міансарова, Андріана Сабова, вона записується на двох платівках. Також пісні В. Ярцева виконували В. Муллерман, М. Магомаєв, Р. Караклаїч, С. Пшебильска, Н. Яремчук, ансамблі “Поющие юнги”, “Козацькі забави”, Уральський народний хор, Кубанський козачий хор. З піснею В. Ярцева «Знову цвіте матіола» вперше виходила на естраду Народна артистка України Алла Кудлай.
А потім – 200-річчя Дніпропетровська, яке Володимир Ярцев відкриває своєю піснею на вірші поета Вілена Канівського, виїжджаючи на авіатрапі на бігові доріжки стадіону “Метеор” з самого початку свята. Так почалося творче життя в Дніпропетровську – проектування житлових мікрорайонів, кварталів міста Дніпропетровська та міст області та активна музична діяльність.
У 1983 і 1988 роках ФК “Дніпро” стає чемпіоном СРСР і завжди на стадіоні “Метеор” звучить гімн “Вперед, Дніпро” Володимира Ярцева – ним він відкриває вшанування та нагородження команди. У 1984 є композитором чемпіонату СРСР зі штанги, який проходив у Дніпропетровську.
Активно співпрацює зі студентськими будівельними загонами, пише пісні про них, у свою відпустку літає з концертами в Тюмень, Ноябрьск, Новий Уренгой, де з гітарою виступає перед студентами прямо на будмайданчику абсолютно безкоштовно, дуже поважаючи їх.
На фірмі “Мелодія” виходить перша і єдина платівка – гігант “Найкращі 10 пісень про будзагони”, починається вона піснею В. Ярцева “Студенческий строительный” і закінчується піснею О. Пахмутової “Яростный стройотряд”.
Велика любов до спорту постійно спонукає писати пісні про нього. Участь у супермарафоні “Москва – Париж”, “Париж – Москва”, “Париж – Москва – Сідней” (в якості композитора і співака) дає багато емоцій для написання пісень про марафонця, їх у нього близько двадцяти.
Багато разів відкривав своїми піснями Московський Міжнародний Марафон Миру, будучи автором гімну ММММ. Написано багато пісень і про інші види спорту. В 2004 році вийшов у світ перший унікальний збірник пісень про спорт – “Сто пісень про спорт” і відбулася його презентація.
Володимир Ярцев включений до “Книги рекордів Гіннеса” зі своєрідним рекордом – “Сто пісень про спорт”, володар Сертифікату рекордсмена композиторів Росії.
У 2000 році він виступав у Сіднеї перед паралімпійцями Росії і України, в 2001 – два місяці був з концертами в Австралії, виступаючи у всіх великих містах. У 2003 році відкривав 925-річчя Канева, і його пісня стала гімном міста.
Ним написано багато музики для 9-ти вистав різних театрів – ляльок, ТЮГ, драмтеатру; оперета, дитяча опера.
Багато виступає з концертами – як перед дорослими, так і перед дітьми, маючи двадцять п’ять дитячих пісень про героїв мультиків. Вийшли два нові збірки Володимира Ярцева – “В минуты музыки” – пісні на вірші його улюбленого поета Миколи Рубцова та “Песни страны мультипультии” – дитячі пісні.
Володимир Ярцев є членом Спілки архітекторів України, членом Союзу діячів естрадного мистецтва України, Заслуженим діячем мистецтв України (2009). Він дипломант Всесоюзного конкурсу на кращу пісню (1969), лауреат Республіканських конкурсів на кращу пісню (1979 – 1984 рр.). Лауреат премії ім. Петровського (1978). Нагороджений пам’ятною медаллю м. Дніпропетровська “За вірну службу рідному місту” (2000 рік). У 2006 році йому присвоєно звання “Почесний громадянин міста Кізела” – міста у Пермському краї, де народився. У 2010 році нагороджений «Подякою міського голови Дніпропетровська».

Пісні Володимира Ярцева:

Біля млину, де калина (сл. Я.Кухаренка) – гурт “Козацькі забави”
Вирушали в похід козаки (сл. Я.Кухаренка) – В.Ярцев
Вирушали запорожці (сл. Я.Кухаренка) – В.Ярцев
Воленька-воля (сл. Я.Кухаренка) – В.Ярцев
Встану я раненько (сл. Я.Кухаренка) – В.Ярцев
Гей, козаченьки (сл. Я.Кухаренка) – В.Ярцев
Гімн Українському тризубу (сл. Л.Степовички) – В.Ярцев; Капела Братства ОУН-УПА м.Збараж
Знову цвіте матіола (сл. Б.Касієва) – А.Кудлай
Ішли полем козаки (сл. Я.Кухаренка) – гурт “Козацькі забави”
Їду я в Сорочинці (сл. Я.Кухаренка) – В.Ярцев
Квітка Євгенія (сл. І.Калиниченка) – В.Ярцев
Козаки в дозорі (сл. Я.Кухаренка) – В.Ярцев
Козаки-козаченьки (сл. Я.Кухаренка) – В.Ярцев
Козацький чай (сл. Я.Кухаренка) – В.Ярцев
Козацькі кургани (сл. Я.Кухаренка) – В.Ярцев
Козацькому роду нема переводу (сл. В.Ярцева) – В.Ярцев
Кохай мене (сл. В.Кудрявцева) – ВІА “Світязь”; Т.Міансарова; Л.Прохорова
Нагадай, бандуро (сл. Я.Кухаренка) – В.Ярцев
Напували в річці коні (сл. Я.Кухаренка) – В.Ярцев
Не померкне давня слава (сл. Я.Кухаренка) – В.Ярцев
Ой, ви, запорожці (сл. Я.Кухаренка) – В.Ярцев
Ой, да козаченьки (сл. Я.Кухаренка) – В.Ярцев
Ой, збирайтесь, запорожці (сл. Я.Кухаренка) – В.Ярцев
Ой, згадай, козаче (сл. Я.Кухаренка) – В.Ярцев
Ой, напій коня (сл. Я.Кухаренка) – гурт “Козацькі забави”
Ой, не плач, Марусе (сл. Я.Кухаренка) – В.Ярцев
Ой, подайте кобзу (сл. Я.Кухаренка) – В.Ярцев
Ой, просніться, козаченьки (сл. Я.Кухаренка) – В.Ярцев
Ой, у небі України (сл. Я.Кухаренка) – В.Ярцев
Ой, шуміли сосни (сл. Я.Кухаренка) – В.Ярцев
Повір очам (сл. В.Кудрявцева) – ВІА “Співаючі юнги”; ВІА “Дніпро”
Полюби мене, дівчина (сл. Я.Кухаренка) – В.Ярцев
Присягалась в сонячній діброві (сл. Я.Кухаренка) – В.Ярцев
Щось у горлі деренчить (сл. Я.Кухаренка) – В.Ярцев
Якби був я козаком (сл. Я.Кухаренка) – квартет ансамблю ЗСУ; гурт “Вільні козаки”

Біля млину, де калина (сл. Я. Кухаренка) – гурт “Козацькі забави”

Знову цвіте матіола (сл. Б. Касієва) – Алла Кудлай

Ішли полем козаки (сл. Я. Кухаренка) – гурт “Козацькі забави”

Квітка Євгенія (сл. І. Калиниченка) – Володимир Ярцев

Кохай мене (сл. В. Кудрявцева) – ВІА “Світязь”

Ой, напій коня (сл. Я. Кухаренка) – гурт “Козацькі забави”

Повір очам (сл. В. Кудрявцева) – ВІА “Співаючі юнги”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *