Кудлай Алла

Сайт

Алла Кудлай належить саме до тих виконавців, які дають пісням життя. Цю чудову жінку можна сміливо назвати надбанням нації. Народна артистка України Алла Петрівна Кудлай вкладає в кожну пісню частинку своєї світлої і доброї душі. Саме тому її пісні не тільки радують слух, але й здатні подібно до бальзаму зцілювати зранену душу і приносити успіх.

Народилася Алла Кудлай 23 липня 1954 р. у селі Лосинівка Ніжинського району Чернігівської області.
Закінчила Лосинівська середню школу і в 1971 році поступила до Ніжинського педагогічного інституту ім. М. Гоголя на музично-педагогічний факультет. Після закінчення інституту за конкурсом була прийнята на роботу в Державний Заслужений академічний український народний хор ім. Г. Верьовки. З колективом побувала на гастролях у Канаді, США, Німеччині і т.д. Працюючи в хорі, придбала професійну підготовку.

З 1984 року – солістка радіо і телебачення України.
Працюючи солісткою, Алла Кудлай записала дуже багато пісень сучасних українських композиторів у фонд Українського радіо. Багато пісень стали надзвичайно популярними в Україні та за її межами: “Пахне мята” (Г. Татарченка, В. Крищенка), “Чуєш мамо” (О. Злотника, М. Ткача), “Знову цвіте матіола” (В. Ярцева, Б. Касiєва), “Хлопці кучерявi” (Р. Бабича, А. Драгомирецького), “Три поради” (I. Шамо, Ю. Рибчинського), “Хай щастить” (І. Поклада, В. Крищенка), “Мiй генерал” (муз. i cл. Ю.Рибчинського), “Любов-чаклунка” (Г. Татарченка, В. Крищенка), “Красива жінка незамiжня” (О. Морозова, А. Матвiйчука), “Коханка” (А. Матвiйчука) та багато iнших.
7-8 травня 1986 року Алла Кудлай побувала з концертами на підтримку ліквідаторів аварії на ЧАЕС у м. Прип’ять.

У 1987 році Аллі Петрівні Кудлай присвоєне звання Заслуженої артистки України.

Розпочинається активна гастрольна діяльність. Артистка працює по 3-4 концерти на день. Тоді і з’являється тандем А. Кудлай та В. Білоножко.
1990 року – вихід альбому «Роксолана».
«То все таємниця» – саме так називався сольний концерт у палаці культури «Україна», який відбувся в 1993 році. Тоді в далекому 1993-му цей концерт був справжнім шоу, сольні пісні змінювалися дуетами (з В. Мареничем, В. Білоножком, початківцем П. Зібровим) а також Т. Повалій і багатьма іншими чудовими артистами.

1994 – вихід альбому «Казковий полон». У цьому ж році її визнано кращою виконавицею традиційної української естради.

1996 – А. Матвійчук пише пісню «Красива жінка незаміжня», ця пісня одразу стає популярною. У США виходить СD альбом під однойменною назвою.
У цьому ж році А. Кудлай записує альбом українських народних пісень «Гуцулка Ксеня».

У 1997 році Аллі Кудлай присвоєно високе звання – Народна артистка України.

3-4 травня 2003 року: «Колискова для коханого», це назва 3-х сольних ювілейних концертів, які присвячені 25 річчю творчої діяльності співачки. Проходили вони в Національному палаці культури “Україна”. Один з концертів був благодійним, кошти були переведені дітям-сиротам. І знову три аншлаги, три прекрасні вечори української пісні.
2003 рік – вихід альбому «Колискова для коханого».

2004 рік – альбом «Спасибі за кохання»: на цьому диску вперше записав дві сольні пісні син Алли Кудлай, Максим – «Нам всім дано», «Дощ».

З 2006 року Алла Петрівна Кудлай – депутат Броварської районної ради (Київська область).

А я боюся (В. Шабашевич – В. Крищенко)

Знову цвіте матіола (В. Ярцев – Б. Касієв)

Пісня на добро (І. Карабиць – Ю. Рибчинський)

Половина саду квітне (І. Поклад – І. Лазаревський)

По малину (В. Шабашевич – В. Крищенко)

Пробач нам, мамо (О. Зуєв – В. Крищенко)

Рідна Україна (О. Злотник – О. Вратарьов)

Щаслива, земле, будь (А. Пашкевич – Й. Струцюк)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *