Марцинківський Олег

Сайт

Фотоальбом

Відеозаписи

Олег Марцинківський – співак, композитор і музикант, у творчому доробку якого світова та українська класика, більше 150 народних пісень, кобзарські думи, балади, сучасні пісні, більше 300 власних творів. Особливої популярності набули його пісні: “Я люблю тільки Вас”, “Зірка-Україна”, “А лелеки летять на Вкраїну”, “Хто ти є, Україно?” – на вірші С. Галябарди, “Зоре моя” та “Пісня кобзаря” – на вірші Б. Харитонова, “У храмі любові”, “Провина” – на вірші М. Луківа, “Невольник сивої печалі” – на вірші М. Ткача та багато інших.

Народився Олег 2 липня 1949 року в Полтаві в сім’ї співаків. З дитинства мріяв бути артистом. Після закінчення школи вступив до Полтавського музичного училища, де навчався співу і хоровому деригуванню у викладачів В. Опенька, Г. Карчевської. В 1970 році він створює ансамбль „Оксамит” при Полтавському міському будинку культури. Продовжив начання вокалу і композиції в Кишинівській консерваторії у класі А. Азрікана, Г. Баштана та Ф. Анікеєва. Після закінчення консерваторії працював солістом естрадно-симфонічного оркестру радіо і телебачення Молдови.

У 1980 році у Тернопільській обласній філармонії Олег Марцинківський створює фольклорний ансамбль «Медобори», який дуже швидко став популярним в Україні та відомим за її межами. В 1984 році співак розпочав сольну кар’єру, працює солістом-вокалістом Укрконцерту. Створює багато цікавих сольних програм – „Історія кобзарства в Україні”, „Класичний український романс”, „Пісні народів світу” та багато інших. Він багато гастролює в Україні та за її межами. Неодноразово бере участь у Міжнародних фестивалях та творчих конференціях у Канаді, Німеччині, Великобританії, США, Франції, Литві, Росії.
Після аварії на Чорнобильській АЕС Олег провів більше 500 творчих зустрічей та концертів у зоні лиха. За плідну роботу був нагороджений Почесним знаком Міністерства культури та отримав статус ліквідатора аварії.

Виходять альбоми – «Я люблю тільки Вас» та «Райські яблука». В 1992 році Марцинківський став солістом творчої організації «Київщина». Через два роки він відмітив 20-ти річчя своєї естрадної кар’єри і зайнявся облаштовуванням власної студії звукозапису «Оболонь». Використовуючи свій багатолітній практичний досвід та високий фаховий рівень, Олег Олександрович у 2002 році починає плідну викладацьку діяльність у Національному університеті культури та мистецтв на кафедрі естрадного співу. У 2005 році Марцинківський зібрав новий склад “Медоборів”. Він презентує шанувальникам справжнього українського мистецтва новий мистецький проект-ренесанс “Три дороги”, присвячений 25-річчю створення ансамблю “Медобори” та його відродженню у новому складі.

В 1996 році Указом Президента України Олегу Марцинківському присвоєно почесне звання “Заслужений артист України”, а Указом президента України від 20.09.2010 р. йому присвоєно Почесне звання “Народний артист України”.

Олег Марцинківський – один із небагатьох в Україні – пише музику для дітей. У 2007 році підтримав ідею створення Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої та юнацької творчості “Всі ми діти твої, Україно!” за участю талановитої української молоді з усього світу та представників національних меншин, які проживають в Україні. Відтоді Міжнародний фестиваль, головою журі і членом виконавчої дирекції якого є О. Марцинківський, проводиться щорічно з метою міжкультурного спілкування та державної підтримки творчої молоді.

В 2008 році відбулася презентація чергового компакт-диску співака „Мої мелодії”, його твори включені до методичного посібника „Пізнай Україну”, рекомендованого Міністерством освіти України для вивчення у суботніх та недільних школах українцями зарубіжжя.
В листопаді 2009 р. вийшов новий документальний фільм «Без маски» про творчість Олега Марцинківського, який створено Творчим об’єднанням документальних фільмів Національної телекомпанії України (головний режиссер – Наталія Калантарова).

У 2009 році вийшов компакт-диск “Світові хіти у виконанні Олега Марцинківського”, на якому крім творів, виконаних сольно, Олег записав дуети з провідними солістками Національної опери – народною артисткою України Анжеліною Швачкою та заслуженими артистками Іриною Семененко та Сусанною Чахоян.

Особливої уваги заслуговує благодійна концертна діяльність пісняра серед соціально-незахищених верств населення України – інвалідів, одиноких пенсіонерів, багатодітних сімей, ветеранів війни і праці та неповнолітніх. З 2004 року він є організатором і учасником Київського міського Клубу сімейних зустрічей “Теплий дім”, соціальної мистецької програми „Дорога до храму душі”, Всеукраїнського фестивалю творчості „Повір у себе” за участю дітей з функціональними обмеженнями.

Олег Марцинківський створив власну музичну студію та школу вокалу. Плідно працює з молодими виконавцями, пише музику, робить аранжування. Є одним із засновників Міжнародної освітньо-культурної Асоціації, ініціатором і організатором її мистецьких та соціальних програм

У всіх справах Олег Марцинківський виявляє людяність та високу професійну майстерність. Як кажуть поціновувачі його таланту – прекрасний тенор, інтелігент української пісні, лицар українського романсу. Його талант і висока культура освячені небесами. Його мелодії, музика його душі – для Вас!

Зоре моя (О. Марцинківський – Б. Харитонов)

Зустрічай (О. Марцинківський – В. Дворецька)

Короноване вінчання (О. Марцинківський – С. Галябарда) – з О. Ратушною

Поцілуй мої очі (О. Марцинківський – Н. Зубицька-Земна)

Три дороги (О. Зуєв – Ю. Рибчинський) – з ансамблем “Медобори”

У храмі любові (О. Марцинківський – М. Луків)

Як тебе знайти (О. Зуєв – І. Бердник) – з ансамблем “Медобори”

Пісні Олега Марцинківського у іншому виконанні:

Весняний вальс (сл. Є. Лещук) – ансамбль “Ватрівчани”

3 Responses to Марцинківський Олег

  1. Рудаков Микола коментує:

    Микола Рудаков(Київ) Радіючи отриманню О.Марцинківським звання Народного артиста України, хочу подякувати йому за співпрацю в організації шефських концертів для службовців силових структур

  2. Наталя коментує:

    Прошу Олега Марцинківського у Yutubi заспівати пісню зі словами: “Дала мама дівчині синії очі, а долі не дала…”

  3. Наталія Кузнецова коментує:

    ДОРОГИЙ ОЛЕЖЕ!!!!
    З ЮВІЛЕЄМ!!!!ЛЮБОВІ,НАТХНЕННЯ,ЩАСТЯ!!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *